Cemiyet


AYAK MASAJIYLA HASTALIKLARINIZDAN KURTULUN

Ayak Masajıyla Hastalıklarınızdan Kurtulun!..

 

İnsan sağlığı çok önemlidir. Sağlığı bozulan insanın ağız tadı kaçmakta, hayatı altüst olmaktadır. İnsanların sağlıklı bir hayat yaşayabilmesi için sıhhatli olması gerekiyor. İnsan sağlığının korunması ve hastalığından kurtulup sıhhatine kavuşması için zamanla tıp ilmi gelişiyor. Bilimsel gelişmelerden ve teknolojilerden yararlanmak suretiyle ilerleyen tıp bilimi yanında, günümüzde yardımcı tıp veya alternatif tıp diye ifade edilen tecrübeye dayalı bir gelenek de insanlığın tedavisinde dikkatleri üzerine çekmektedir. Alternatif tıp kapsamanda şifalı bitkilerle tedavinin yanında, insan vücudunu dinlendiren ve organdaki ağrıları tedavi eden masaj yöntemi gün geçtikçe büyük rağbet görmektedir.

Kalbe Bağlı Lenf Damarları

Ayakaltında Beyinle Bağlantılı

Kılcal Damarlar Avuç İçinde

Osmaniyeli Alternatif Tıp Uzmanı Masör Kemal Sarpkaya, ayak tabanında vücudun adeta bir maketi bulunduğunu ve bedendeki organlara bağlı kılcal damarların, liflerin burada sonlandığı belirterek, tedaviye ayak tabanından başlamaktadır. Kalbe bağlı organların sinir uçlarının ayakaltındaki boğumlarda, beyinle irtibatlı organların sinir uçlarının ise elde, avuç içindeki değişik boğumlarda toplandığını kaydeden Masör Kemal, Haberde ÖNDER Gazetesi ve YENİSES Dergisi’ne yaptığı açıklamada; bel ve boyun fıtığı gibi benzeri hastalıkların kahır ekseriyetinin eklemlerin yerinden çıkmasıyla alakalı olduğunu belirtti.

Köklü Çözüm; İlaç ve Masaja Değil

Çıkığın Yerine Oturmasına Bağlıdır

Masör Sarpkaya, çıkığın yerine getirilmeden, yani eklem bölgesindeki organın yuvasına oturtulmadan yapılacak masajın ve ilaç tedavisinin geçici bir rahatlama verdiğine ve asla köklü çözüm olmadığına dikkat çekerek, “Geçici bir süre ağrı dinse ve rahatlama olsa da bir müddet sonra hastalık yeniden baş gösteriyor. Ben kendime özgü geliştirdiğim yöntemle, çıkan uzvun ayakaltı haritasında odak noktasını bularak yuvasına oturtuyorum ve hastalığı kökten çözüyorum. Hastalıklarına çözüm arayanlar ve konuya ilgi duyanlar bana (0542.517 74 88) numaralı telefonumdan ulaşabilirler” diye konuştu.

Bütün Sorun Kanla İlgili

Eklemin yerinden çıkmasıyla kanı taşıyan lef damarın, sinirin düğümlendiğini ve kanın dolaşımını tamamlayamadığını belirten Sarpkaya, “Bütün hastalık kanla ilgilidir. Kan insan hayatının devamını sağlayan su gibidir. Nasıl ki; su hayat ve susuz hayat devam etmez ise; insan mekanizmasını çalıştıran kanın ulaşmadığı ve zorlayıp geri döndüğü bölgede tahribat olmakta, organlar aşınmakta ve yaşamını yitirmeye başlamaktadır. Mekanik olan hastalık vücuda ağrı ve sızı vermeye devam etmektedir. Allah’ın bana lütuf ettiği el maharetiyle çıkığı yerine getirerek düğümü çözüyor, tıkanan yolu ve kanalı açıyorum. El yordamıyla kanal açılınca ve kan dolaşımını tamamlayınca ağrı kesiliyor. Kısa bir zaman sonra o bölgedeki hücreler kendisini yeniliyor. Eğer hastalığın başlangıcı yeni ise tedavi kısa sürede tamamlanıyor. Hastalığın başlangıcı eski tarihe dayanıyorsa tedavi biraz zaman alıyor, ama Allah’ın izniyle hastamız mutlaka sağlığına kavuşuyor” dedi.