Cemiyet


AYSİAD’DAN YENİSES’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

 

AYSİAD’dan YENİSES’e Teşekkür Plaketi

Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD), Denizli Dedeman Park Otel’de, 11. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları etkinliği düzenledi. Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, dernek üyeleri ile davetliler katıldı. Yapılan açılış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Geleneksel olarak her yıl verildiği gibi beş ayrı alanda ödüller verildi. Dergimiz YENİSES’e de basın-yayın yoluyla AYSİAD’a verdiği destekten dolayı Teşekkür Plaketi verildi. Ayrıca AYSİAD’a yeni katılan 46 isme de beratları takdim edildi. Gece, Denizlili Sanatçı Yeşim Dağlı’nın şarkılarıyla devam etti.

Fikri Hür, Vicdanı Hür, Öz Değerlerine Bağlı

Gecenin açılış konuşmasını yapan Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin Erikler, Kurucu Başkan Mehmet Gökçe’nin önderliğinde 9 kişiyle kurulan AYSİAD’ın, 2015 yılında 50 işadamının katılımıyla 160 kişiye ulaştığını belirterek, “AYSİAD, çatısı altında toplanan işadamlarına özgüven, vizyon, yeni pazarlar kazandırıyor. Her zaman hep birlikte şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlamak için çalışıyoruz. Denizlili işadamları tarafından “Dilde Birlik, Fikirde Birlik, İşte Birlik” prensibi temelinde kurulan Derneğin üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Büyük bir azimle çalışıp her türlü sıkıntıları aşarak bu güzel Derneği bize emanet eden önceki dönem yönetim kurulu başkanlarına ve üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. AYSİAD fikri hür, vicdanı hür, öz değerlerine bağlı yönetici ve işadamlarını bir araya getirerek, üyelerinin ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan gelişmelerine yardımcı olmayı, aralarında dayanışmayı kuvvetlendirmeyi amaçlar. Türk kültürüne ait öz değerleri, gelenek ve görenekleri genç kuşaklara tanıtmaya yönelik çalışmalarda bulunur” dedi.

AYSİAD Kadın Komisyonu ve Kariyer Günleri

AYSİAD’ın Denizli’de bulunan işadamları dernekleri arasında en aktif dernek konumuna geldiğini vurgulayan Başkan Hüseyin Erikler konuşmasını şöyle sürdürdü: “Göreve geldiğimizde danışma kültürüne vermiş olduğumuz önem gereği, ilkönce Genişletilmiş Yönetim Kurulu, ardından AYSİAD Danışma Meclisini topladık. Yaptığımız istişarede aldığımız karar üzerine; Derneğe yeni katılan 46 üyemize beratlarını takdim ediyoruz. 160 üyemizin katılımı ile komşularımızda yaşanan sıkıntılar sebebiyle, zor durumda olan Türkmen kardeşlerimize yardım kampanyası düzenledik. Üyelerimize Ramazan ayında iftar yemeği verilerek birlik ve beraberliğimizi perçinledik. İlimiz mülki amirlerine yönetim kurulu olarak ziyaretler gerçekleştirdik. Çevre gezileri düzenleyerek üyelerimizin daha fazla kaynaşmasını sağladık. Kaynaşma sayesinde dostluklar tazelendi, yeni dostluklar oluştu. Bir ilk’e imza atarak AYSİAD Kadın Komisyonu’nu kurduk. İkinci olarak öğrenci, üniversite ve işadamlarını aynı platformda toplayarak AYSİAD Kariyer Günleri’ni gerçekleştirdik. Çalışmalarımızda büyük bir özveri ile yer alan yönetim kurulu arkadaşlarıma ve faaliyetlere katılım sağlayarak bizlere sürekli destek olan derneğimiz üyelerine teşekkür ederim.”

İnşallah Hedefimize Hep Beraber Varacağız

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, “Üyesi olmaktan gurur duyduğum AYSİAD olarak, ülkemizin dertleri ile dertleniyoruz. Ülkemizin milli ve manevi değerlerine sımsıkı sahip çıkıyoruz. Üretmek ve geliştirmek adına ne yapılması gerekiyorsa, en üst seviyede katkı sağlıyor ve yapıyoruz. Ondan dolayı ben başta başkanımız olmak üzere tüm üyelerimizi tebrik ediyorum. Eğer başarıya ulaşmak, ülkemizi dünyada en iyi yere getirmek, geçmişte atalarımızın yaptığı gibi dünyada söz sahibi yapmak istiyorsak, başta işadamlarımız, yöneticilerimiz ve bu ülkeye gönül vermiş tüm insanlarımızın aynı çatı altında toplanıp ortak hedefe birlikte yürümemiz gerekiyor. İnşallah bu amaca uygun çalışarak hedefimize hep beraber varacağız” diye konuştu.

YENİSES’e Teşekkür Plaketi

Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği’ne yerel ve ulusal basında yapmış olduğumuz katkılardan dolayı Dergimiz YENİSES’e Teşekkür Plaketi verildi. AYSİAD’ın Teşekkür Plaketini Yönetim Kurulu Üyesi Seçil Önal, Dergimiz İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beye takdim edilmek üzere Muhabirimiz Cumali Temiz’e verdi. AYSİAD, Dalyan Lezzet Grubunun “Kap Kap Ye” markası ile kişiye özel, kolay ve pratik sunumu ile hijyeni ön plana alan projesinden dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dalyanoğlu’na, Denizli Çal yöresinde yetişen üzümlerden özel bir teknikle elde edilerek sunulan üzüm çekirdeğinin tozunu “GARİ” ismi ile markalaştırıp Ar-Ge çalışmalarına devam eden Yaşar Özdemir’e, Ağız ve diş sağlığı hastalıklarında bölgemizde yıllardır hizmet veren, adından sıkça söz ettiren Diş Hekimi Mustafa Özcan’a Çamlıkta farklı konseptle hazırlanıp hizmete giren Dental Rezidan Sağız ve Diş Sağlığı Merkezi projesinden dolayı “İş Hayatı Girişimcilik Ödülü” layık gördü.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Pamukkale Üniversitesinden Doç. Dr. Özgür Kasım Aydemir ve merhum Prof. Dr. İsmail Çeşitli adına “Türk Kültürüne Hizmet Ödülü” verildi. “Atakız Yurdu” ismi dolayısıyla Ali Çelebi’ye ve “Pamukkale Kablo” imsi dolayısıyla Mustafa Semerci’ye “En Güzel Türkçe İsimli İşyeri Ödülü” verildi. “Denizli’ye Hizmet Ödülü” ise; Denizli Büyükşehir Başkanı Osman Zolan’a, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tahir Kodal’a ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı-TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert’e verildi. “AYSİAD’a Hizmet Ödülü”ne de; Kemal Yamuç, Yusuf Kabukçu, Süleyman Tıkıroğlu ile Ender Kordon layık görüldü. AYSİAD’ın 11. Kuruluş Kutlamalarında yapmış oldukları katkılar nedeniyle; Demir-Çelik-Makina adına Ümit Yaşar Demirel’e, Denizli Ortak Sağlık Güvenlik adına Egemen Uysal’a, Piyer Cardin Büro Ofis Mobilyaları adına Reyyan Bozkurt’a ve Ted Denizli Koleji adına Fatih Canpolat’a birer Teşekkür Plaketi verildi.

AYSİAD’dan Madde Bağımlılığı Konferansı

AYSİAD’ın bünyesinde kurulan AYSİAD Kadın Komisyonu Denizli’de yeni kurulan kadın derneklerinden DEKADER ile müşterek olarak, Denizli Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Servet Güneş’in sunumunda “Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Tanı Yöntemleri” konulu konferans düzenledi.