Cemiyet


YENİSES DERGİSİ, OSMANİYE’DEN YİRMİ YILDIR

ANADOLU’NUN BÜYÜKŞEHİRLERİNE KAN TAŞIYOR

 

Atatürk Yüksek Kurumu Eski Başkanı Prof. Dr. Sadık Tural, YENİSES Dergisi’nin 20. Yayın Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı gönderdi. Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Haberde ÖNDER Gazetesi ile YENİSES Dergisi İmtiyaz Sahibi Sayın Hasan Bölük Beye hitaben gönderdiği mesajında Prof. Dr. Sadık Tural şunları söyledi:

Taşranın Heyecanı Güç Kaynağımız

“Yenises Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Hasan Bölük Beyefendi; Taşradaki heyecanları, ülkenin aydınlanması hatta kurtulması için çok önemli bir inanç ve güç kaynağı sayanlardanım. İstanbul’da mütarekenin zihinleri kirlettiği günlerde Erzurum, Trabzon, Adana, Antep, Maraş, Ankara gibi çeşitli şehirlerimizde, emperyalizmin çirkin yüzüne bağımsızlık imanı ile haykıran insanlar ortaya çıkmıştı. Gazi Paşa’nın tarihî görevi ve başarısı, bir millî lider olarak, bu dağınık insanları ortak bir hedefin önünde saf tutmaya çağırmak olmuştur.

YENİSES Yüreğimize Su Serpiyor

Osmaniye’de Elazığ’da 1919 yıllarında olduğu gibi millî bütünlük çığlıklarıyla gazetecilik ve dergicilik yapan insanları görmek şahsen beni mutlu ediyor. Salihli’deki Bizim Ece gibi, Elazığ’daki Günışığı ve Bizim Külliye gibi, Osmaniye’deki Yenises’in de yüreğimize su serpen hizmetlerini alkışlamamak haksızlık olur.

Şahsınızda YENİSES’i Kutluyorum

Yenises’in davetlisi ve konuğu olarak Osmaniye’de bana evsahipliği yaptığınızda da söylediğim cümleyi iki kelime ilave ederek tekrarlamak isterim: Osmaniye’den yirmi yıldır Anadolu’nun büyükşehirlerine kan taşıyan Yenises’i ve hizmetlerini şahsınızda kutluyor, selam, saygı ve iyi dileklerimi tekrarlıyorum..”