Cemiyet


HABERDE ÖNDER GAZETESİNİN 1000. SAYISI VE

10 OCAK GAZETECELER GÜNÜ KUTLAMALARI

 

Basın, Gelişmenin Temel Taşıdır

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Eğitim Bir-Sen Osmaniye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kahraman, Başkan Yardımcıları Ökkeş Kurt, Mehmet Ağcadağ ve Süleyman Kaplan ile birlikte bir heyet halinde Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyetini (ÖGC) ziyaret ettiler. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette, basın mensuplarının gününü kutlayan Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kahraman, kendisine ulaştırılmak üzere ÖGC Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Bölük Beye, Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Konfederasyonu Eski Genel Başkanı Şair, Mütefekkir ve Sendikacı Mehmet Akif İnan’ın yayınlanmış bütün eserlerini üç ciltlik bir set halinde hediye etti. Ayrıca, “Eğitime Bakış 2017 İzleme ve Değerlendirme Raporu”nu takdim ettiler.

Yerel Haberlerin Yer Aldığı Basını Önemsiyoruz

Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy, Sekreter Bahattin Kurnaz ve Muhasip Şenol Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette konuşan Osmaniye Eğitim Bir-Sen Başkanı Mahmut Kahraman, ulusal basının arkasında holdinglerin, büyük firmalar bulunduğu için fazla sorun yaşamadıklarını, ancak yerel basının desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Bizim için yerel haberlerin yayınlandığı basın çok önemli. Bizim bakış açımıza göre; Yerel basınımız ne kadar güçlenirse, Osmaniye’miz de o kadar gelişir. Basın halkın nabzıdır, halkın duyarlılığı ve halkın sesidir. Osmaniye’deki aksaklıkları kim dile getirecek. Bu görevi sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri gündeme getirecek ve basınımız de dillendirecek. Bu açıdan basın ve sivil toplum kuruluşları bir memleketin gelişmesinin temel taşlarıdır. Devletin ve mahalli idarenin işleyen çarkları basın sayesinde daha iyi işler. Vatandaşın şikayeti ve tavsiyesi o kadar dikkate alınmıyor, ama medyada çıkan bir haber yetkilileri daha çabuk harekete geçiriyor. Haberlerin etkisini kısa zamanda görüyoruz. Onun için biz basını önemsiyoruz” dedi.

Rabbim Güzel Haberler Yapmayı Nasip Etsin

Başkan Kahraman, aslında valilik il özel idaresi ve belediye gibi önemli kurumların periyotlar halinde haftalık, aylık, üç aylık veya altı aylık, hiç olmazsa yılda bir kez basın toplantısı yaparak halkı bilgilendirmeleri gerektiğini vurgulayarak, “Böylece hem hesap verirlilik hem de halkın gelişmeleri takip etmeleri daha da kolaylaşır. Biz basınımızı ve sizleri seviyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyoruz. Rabbim sizlere güzel haberler yapmayı nasip etsin” diye konuştu.

Cihangir: "Haberde Önder ve Yenises Osmaniye’nin Övünç Kaynağı"

 

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) Başkanı Ali Cihangir ve Başkan Yardımcısı Şükrü Tozluklu Haberde Önder Gazetesi’nin 1000. sayıya ulaşması ve Yenises Dergisi’nin 23 yaşına girmesi dolayısıyla gazetenin ve derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Genel Koordinatörü Mehmet Aksoy, Haber Müdürü Bahattin Kurnaz ve Teknik Yönetmen Şenol Öztürk'ü ziyaret etti.

Haberde Önder Gazetesi ve Yenises Dergisi’nin Anadolu Medyası’nın Parlayan Yıldızı olduğunu belirten CGC Başkanı Ali Cihangir, Osmaniye’nin övünç kaynağı olan yayın organlarını ilimize kazandırdığı için Haberde Önder Gazetesi ile Yenises Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük’e teşekkür etti.

Hasan Başkan Osmaniye’ye ÖNDER’lik Ediyor

Hasan Bölük Başkanın her türlü övgüyü ve takdiri hak ettiğini söyleyen Cihangir, “Yerelde haftalık bir gazetenin 1000. sayısına ulaşması ve yine aylık yerel bir derginin 22 yılı geride bırakması istikrar ve meslek aşkının sonucudur. Mesleğini aşk ile yapan ve ilkesel duruşuyla da basın camiasına örnek olan Hasan Bölük, bizlere öncülük ve önderlik etmektedir. İlimize tasarımı ve içeriğiyle ulusal standartlarda gazete ve dergi kazandıran Hasan ağabayimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Osmaniye’nin bir gazetesi neredeyse tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır. Yine aynı şekilde dergi de yurt genelinde dağıtıldığı gibi yurt dışına da gönderilmektedir. Haberde Önder Gazetesi ve Yenises Dergisi ilimizin tanıtımına ve tanınmasına da önemli katkısı olmaktadır. Osmaniye’yi Türkiye’ye ve dünyaya taşımakta ve tanıtmaktadır.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Haberde Önder Gazetesi ve Yenises Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Genel Koordinatörü Mehmet Aksoy, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetine çalışmalarında başarılar diledi.

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, Haberde Önder Gazetesi ve Yenises Dergisi İmtiyaz sahibi Hasan Bölük’e basın camiasına yaptığı üstün hizmetlerden dolayı çeşitli hediyelerin olduğu çantayı Mehmet Aksoy’a teslim etti.

Hediyeler ve ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileten Mehmet Aksoy ise CGC Başkanı Ali Cihangir’e Haberde Önder Gazetesi’nin 1000. sayısı ile Yenises Dergisinin son sayısını hediye etti.

 

Ciğerci Doğan; “Anadolu Basınının Önder’ini Kutluyorum”

 

Ciğerci Doğan; “Anadolu Basınının Önder’ini Kutluyorum”

Mersin'in sevilen esnaflarından Ciğerci Doğan Özgişi, yıllardır abonesi olduğu Haberde Önder Gazetesi’nin 1000. Sayısına ulaşmasını kutladı. Özgişi, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Sevgili Haberde ÖNDER Gazetesi, bininci sayınızı ve 20. yılınızı tebrik ederim. 7 yıla yakındır abonesi olduğum Anadolu basınının değerli haftalık gazetesi Önder’in, bunca zorluğa rağmen yayın hayatını kesintisiz devam ettirmesi takdire şayandır. Sevgi ve emek olmasa bu kadar süre yayın hayatını sürdüremezdi.

Aile Bireylerimiz Rahatlıkla Okuyor

Bu büyük başarının temel sebebi; Hasan BÖLÜK Beyefendi’nin olağanüstü gayreti ve değerli çalışanlarının azim ve gayretidir. Kendilerini tebrik ediyorum. İyi ve güzel olan duygularımızı Önder Gazetemizde yaşamak bizlere haz veriyor. Ailemizin tüm bireylerince rahatlıkla okunmasını sağlıyor. Milli ve maneviyat duygularımızı kabartan, haber ve güncel konuları hiçbir rahatsızlık vermeden, tarafsız, objektif bir şekilde sunan Gazetenin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Gazetemizin nice bin sayıları ve 20 yılları yaşaması bizleri mutlu ve onurlu kılar” dedi.