Cemiyet


AHMET ERKMEN’DEN BAŞKAN BÖLÜK’E TEŞEKKÜR

 

Hasret Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erkmen, Önder Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı ve Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük’e, Osmaniye’de basının çıtasını yükselttiği ve amatör futbola büyük katkı sağladığı için teşekkür etti. Osmaniye Belediyesi Eski Meclis Üyesi Ahmet Erkmen ve Yurt Ajansın Sahibi kardeşi Oğuzhan Erkmen’i yeni işyerlerinde ziyaret eden Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy ve babalarının kadim dostu, Hasret Gazetesi’nin kurucularından ve ilk Mesul Yazı İşleri Müdürü Yazar Ali Erat, merhum Gökhan Erkmen’in Önderspor’a destek amacıyla başlattığı “500 Kişiden 500 TL. Destek Kampanyası”nı anlatan bir tablo hediye ettiler.

Hasan Bey Erdemli Kişiliğiyle Bize Örnek Oldu

Bir zamanlar Önderspor’un hem başkanı hem antrenörü hem de kaptanı olan Hasan Bölük’ün, babaları Gökhan Erkmen’e, kampanya başlatarak verdiği katkılarından dolayı teşekkür ettiği ve takımın flamasını hediye ettiği anı yansıtan tabloda babalarını görünce duygulanan Erkmen kardeşler, bu ince davranış ve anlamlı ziyaret için teşekkür ettiler. Ziyarette konuşan ev sahibi Ahmet Erkmen, Hasan Bölük Beyi babaları gibi kendilerinin de çok sevdiklerini ve örnek aldıklarını belirterek, “Hasan Başkan, Beyefendi kişiliği, olgun şahsiyeti ve disiplinli iş adamı anlayışı ile bize örnek olmuştur. Osmaniye’de basın hayatında bir ilki gerçekleştirerek, Günlük Haberci Gazetesi’ni, Haftalık Haberde Önder Gazetesi’ni ve Aylık Yenises Dergisini renkli olarak çıkararak bir çığır açmıştır. Hasan Beyin Usta Gazeteci olmasının yanında ahlaklı bir spor adamı, erdemli bir kültür ve sanat adımı olması da Osmaniye’miz için ayrı bir onurdur” dedi.

Kamera Görüntüsü, Haber ve Fotoğraflarını Arşivliyoruz

Yurt Ajans Sahibi Oğuzhan Erkmen de, babaları merhum Gökhan Erkmen’in hatıralarını yaşatmaya ve baba mesleği matbaacılık ile gazeteciliği daha ileri götürmeye gayret ettiklerini belirterek, “Babamızla ilgili hatıraları toplarken arşivlerinde bulunan kamera görüntüsü, haber ve fotoğrafları bizim istifademize sunan baba dostlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Gazetemizin Yazı İşleri Mehmet Aksoy ise, merhum Gökhan Erkmen’in Azerbaycan ziyaretinden sonra kendisine anlattığı anısını hatırlatarak, “Azerbaycan gezimizde Başkent Bakü’de Atatürk Kültür Merkezi Başkanı ve Milletvekili Nizamettin Caferov’u ziyaretimizde, masasında YENİSES Dergisini görünce, “Osmaniye’de çıkan bizim dergimiz” dedim ve gurur duydum. Basın yoluyla ilimizin ve Türkiye’mizin en iyi şekilde tanıtılmasına katkı sağlayan Hasan Beye saygım ve hayranlığım bu vesileyle bir kat daha arttı. Kendisini hep takdir ediyorum ve örnek alıyorum” derdi, diye konuştu.

Gökhan Bey “Büyük Türkiye’ye Hasret” İdi

Hasret Gazetesi’nin yedi yıl Mesul Yazı İşleri Müdürlüğünü yaptığını ve kadim dostu Gökhan Erkmen’i üstün gayreti ve cesareti ile hep takdir ettiğini belirten Araştırmacı Yazar Ali Erat, “Ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitirerek, İskenderun Demir Çelik Fabrikasında beş altı yıl çalıştıktan sonra dolgun maaş almasına rağmen tazminatını alarak işten ayrılan ve Hasret Matbaasını kuran Gökhan Beyi her zaman rahmetle anıyorum. O, kazandıklarıyla yeni yatırımlar yaptı, hatta imkânı olmasına rağmen, işini büyütebilmek ve mesleğinde ilerleyebilmek için kirada oturmayı tercih etti. Eşi de yıllarca severek buna katlandı. O dönemde İsdemir’de çalışabilmek imrenilen bir durumdu. Ama Gökhan Bey kendisine bir hedef koydu ve gönlündeki Hasret’i yaşatabilmek için cesurca örnek bir davranış sergiledi. Vefakâr oğullarının merhumun mirasına en iyi şekilde sahip çıkacaklarına ve babalarının hatıralarını yaşatacaklarına inanıyor, iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.