Cemiyet


MÜSLÜMAN MİLLETLERİN GERİ KALIŞ NEDENLERİ

 

Başkan Bölük, Yeni Kitaplar Yazmasını Temenni Etti

Osmaniye'nin kanaat önderlerinden Yazar Ali Erat, kaleme aldığı "Müslüman Milletlerin Geri Kalış Nedenleri" isimli kitabının tanıtım programında okurları için kitabını imzaladı. Osmaniye Belediyesi Ahmet Sekip Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Sunucu Erkan Dinç'in, özgeçmişini okuduktan sonra sahneye davet ettiği Yazar Ali Erat, kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere söz hakkı verdi ve kendilerine teşekkür etti. Ayrıca Önder Gazeteciler Cemiyeti Bakanı ve Gazetemiz Haberde Önder ile Yenises Dergisi'nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beye de desteklerinden dolayı teşekkür ederek, ÖGC Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy ile selam ve saygılarını gönderdi. İl dışında olduğu için toplantı salonuna çelenk gönderen Hasan Bölük Bey de, bilgi birikimiyle doldurduğu tecrübe havuzunun musluğunu açan ve insanların istifadesine sunan Yazar Ali Erat'ı tebrik ederek, farklı konularda da insanlığın susuzluğunu giderecek yeni kitaplar yazmasını temenni etti.

Osmaniye'nin kanaat önderlerinden Yazar Ali Erat, kaleme aldığı "Müslüman Milletlerin Geri Kalış Nedenleri" isimli kitabının tanıtım programında okurları için kitabını imzaladı. Yazar Ali Erat, kitabı neden yazdığını dile getirirken, THY Turizm ve Seyahat Acentesi olması hasebiyle Türk Dünyasını, İslam Ülkelerini ve Amerika Birleşik Devletlerini bir gözlemci kimliğiyle gezdim. Bunun yanında beş defe hac organizasyonu yaparak Dünya Müslümanlarının perişan halini yakından gördüm ve neden bu halde olduğumuzu derin derin düşündüm. Çok yönlü araştırmalar yaparak, yıllardır edindiğim bilgilerimi ve tecrübelerimi de işin içine katarak, "Müslüman Milletlerin Geri Kalış Nedenleri" konusunu ele aldım. En mükemmel din İslam iken ve Sevgili Peygamberimiz Kainatın Efendisi iken Müslüman Milletlerin siyasi, iktisadi, içtimai, eğitim ve kültür, ahlak ve maneviyat alanında köle olmasına daha fazla tahammül edemedim ve hiç kimsenin yazmaya cesaret edemediği bu konuyu kaleme aldım. Hayatın gerçeklerini göz önünde bulundurarak tahliller yaptım. Sadece öz eleştiri yapmakla ve tenkitle yetinmedim ve çözüm önerileri de sundum" dedi.

Emeği Geçenlerin Duyguları

Yönettiği oturumda kendisine söz hakkı verilenlerden; kitabın basıldığı Hasret Matbaasının Sahibi Gökhan Erkmen, kadim dostu Ali Erat'ın yazdığı kitabın her safhasını yakından takip ettiğini ve önemli bulduğunu belirterek, yazarı tebrik etti Sayfa dizgisini ve kapak kompozisyonunu oluşturan Fatma Ersoy da, "Kitabın hazırlanmasında az da olsa bir katkım olmuşsa ne mutlu bana" dedi Kitabın kapak tasarımını yapan Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Eski Başkanı Mustafa Fettahlıoğlu ise, "Kendisini 35 yıldır tanıdığım, kitapla ilgili araştrmalarını ve gayretlerini yakinen gördüğüm Ali Erat Bey, üretken bir kişiliğe sahip olan âkil insandır. Kitabı yazmayı hak ettiğine referans olsun diye bunları söylüyorum" dedi. ÖGC Başkanı Hasan Bölük Beyin selam ve tebriklerini belirten Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy da, okumanın, düşünmenin, yazmanın ve konuşmanın önemi üzerinde durarak, Türk Milletinin "Çağlar Üzerinden Sıçrayarak" kalkınabilmesi için; dağları bile delen Gönül Gücünün harekete geçirilmesi ve insanımızın düşünce seviyesinin yükseltilmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

Allahüekber Diyerek Birbirlerini Öldürüyorlar

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara da, "Müslümanların Allahüekber diyerek birbirlerini öldürdüğü böyle olumsuz bir zamanda, büyük bir cesaret gösteren ve bugünkü karmaşanın ana sebeplerini irdeleyen Yazar Ali Erat Beyi tebrik ediyorum. Üzerinde ciltlerle kitap yazılabilecek konuları çok güzel özetlediği ve bizlerin istifadesine sunduğu için kendisine teşekkür ediyorum. Osmaniye'nin gelişmesinde, kalkınmasında, tanıtılmasında büyük emeği olan yazarımızın benim için özel bir yeri vardır. Kendisine sağlıklı ömürler diliyorum" diye konuştu. Şair Recep Taş'ın "Ben Varım" şiirini okuduğu programda, Osmaniye Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Şeydi Gülsoy ve birçok davetli kitapla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirerek, yazara teşekkür ettiler. Program Yazar Ali Erat'ın okuyucularına kitap imzalamasıyla devam etti.