Cemiyet


"BİLGİ GÜCÜ İLE BASININ GÜCÜ BİRLEŞMELİ"

 

Başkan Bölük, Rektör Türk’ü Tebrik Etti

Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Başkanı Hasan Bölük, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e yeni görevinde başarılar diledi. Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy ile bir çiçek göndererek rektörü tebrik ettiklerini belirtti. Göreve yeni başlayan Prof. Dr. Murat Türk, ÖGC Başkanı Hasan Bölük’ün bu nazik davranışından memnun kaldığını belirtti ve kendilerine üniversitenin logosunun bulunduğu bir seramik tabağı hediye göndererek teşekkür etti. ÖGC Başkanı Hasan Bölük adına Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy, Rektörlük devri teslim töreninde çekilen fotoğrafın yer aldığı çerçeveyi Rektör Türk’e takdim etti. Bu ince davranıştan çok etkilendiğini belirten Rektör Türk, Başkan Bölük’e şükranlarını sunarak ekibine basın hayatında başarılar diledi.

Bilgi Gücü İle Basının Gücü Birleşmeli

ÖGC Başkanı Hasan Bölük, bir ülkenin kalkınmasında üniversitenin bilgi gücüne, gazete ve dergilerin ise basın gücüne sahip olduğunu belirterek, bu iki gücün birleşmesinin yeni enerji ve sinerjiye dönüşeceğini ifade etti. Başkan Bölük, “Bir ülkenin kalkınmasında en önemli muharrik unsuru beyin gücüne dayanan üniversitelerdir. Türkiye’nin temel problemi ve derdi insan yetiştirmektir. İnsanımızın beynini ilimle, gönlünü sevgiyle ve ruhunu manevi değerlerimizle beslemeden kalkınmaya yönelik sağlıklı bir adım atılması mümkün değildir. Bu gerçek ve acı tespite rağmen Türkiye’de sanayi, ekonomi, ziraat, ticaret ve teknik sahalar birer alaka merkezi olurken unutulan, ihmal edilen, mühimsenmeyen ve neticede de boşuna harcanan sermaye insandır. Bu durum ise tehlikenin ayak seslerinin kapıya dayanmış olduğunu gösterir. Onun için de fert ve dolayısıyla cemiyet, sağdan soldan çarpan haşin dalgaların ortasında bocalamakta ve bir türlü selamet sahiline ulaşamamaktadır. O zaman bize insan olduğumuzu kim hatırlatacak? Bu noktada, üniversitelerimize ve aydınlarımıza büyük görevler düştüğüne inanıyorum” dedi.

Üniversitemizin İtibarını Arttıracağız

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ise, eşi OKÜ İktisadi İdari Bölümler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Türk’ün de hazır bulunduğu ziyarette, kuruluş sürecinin her aşamasında içinde bulunduğu Üniversitenin rektörlüğüne atanmanın kendisine gurur verdiğini belirterek, “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesine rektör olarak atanmamda şahsıma duydukları güvenle gösterdikleri teveccüh için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sizler vasıtasıyla da teşekkürlerimi ve saygılarımı arz ediyorum. Bizlerin bundan sonraki vizyonu, ‘sınırların kaybolduğu mesafelerin anlamını yitirdiği bu çağda üniversitelerin kendi sınırlarına hapsolamaz’ felsefesi ile öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin ve çalışanlarımızın geliştireceğimiz ortak projelerle üniversitemizi daha fazla dışarı açmak ve özellikle akademik anlamda ve uluslararası anlamda üniversitemizin itibarını arttırmak olacaktır" dedi.