Cemiyet


BASINIMIZ GÜÇLÜ OLURSA; ÜLKEMİZ DE GÜÇLÜ OLUR

 

Basınımız Güçlü Olursa; Ülkemiz de Güçlü Olur

Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Başkanı Sayın Hasan Bölük, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Basın, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biridir. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında; milli irade, demokrasi ve hukuk devletinin muhafazasında basının gücünü hep birlikte gördük. Darbe girişiminin başarısız olmasında, dik duruş ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yapılan yayın ve haberlerin rolü büyük olmuştur. Milletimizin aydınlık ve güvenli yarınlarının inşasındaki önemine gönülden inandığımız basınımız daha güçlü olursa; ülkemiz de aynı oranda güçlü olur. Türkiye olarak içinden geçtiğimiz bu zor günlerde basınımızın birleştirici gücüne yürekten inanıyorum. Gerektiğinde son derece zor şartlar altında, mesai mefhumu gözetmeksizin sorumluluk bilinci ve fedakârlıkla görev yapan başta şehrimizin değerli basın mensupları olmak üzere tüm medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Gelişmemize Katkı

İletişim ve Haberleşme Çağını yaşadığımız günümüzde yazılı, görsel ve işitsel basının öneminin daha çok hissedildiğine dikkat çeken ÖGC Başkanı Hasan Bölük, “Bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde etkili bir araç olan basın yayın organlarının gücü, toplumun bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi ve eğitilmesi konusunda da etkilidir. Dünyanın dört bir yanında yaşanan olayların ve gelişmelerin bizlere aktarılması için gece gündüz çalışan, halkı tarafsız ve doğru haberlerle buluşturan, gündeme taşıdıkları konularla ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmemize ve kalkınmamıza katkı sağlayan basın kuruluşları, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. Demokrasimizin güçlenmesine, ülkemizin ilerlemesine, birlik ve beraberliğimizin korunmasına katkı sağlayan meslektaşlarımıza sağlık ve afiyetler diliyorum” diye konuştu.

Allah Hayırlı Haberler Yapmayı Nasip Etsin

Başkanlığını Hasan Bölük’ün yaptığı Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Osmaniye Şubesi Başkanı Mahmut Kahraman, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, “Cenabı Allah yeni yılımızda, sizlere hayırlı haberler yapmayı nasip etsin” temennisinde bulundu.

Cemiyet Olarak Hassasiyetlerimiz Var

ÖGC Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy, ziyarette yaptığı konuşmasında, “Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Hasan Bölük Bey il dışında bulundukları için, ziyaretten haberdar ettiğimizde, sizleri en güzel şekilde karşılamamızı istediler ve nezaket ziyaretiniz için teşekkür ettiler. Sizlere selamları var” dedi. Cemiyet Başkanı ve Usta Gazeteci Hasan Bölük Beyin engin tecrübelerinden yararlanarak çalıştıklarını belirten Aksoy, “Cemiyet mensupları olarak hassasiyetlerimiz var. Türk Milletinin birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve devletimizin bekası konusunda hassas davranıyoruz. Milli ve manevi değerlerimize, kültürümüze, demokrasimize sahip çıkarak hizmet vermeye devam ediyoruz. İnsan haklarına ve düşünce özgürlüğüne saygılı davranarak kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Bizler de sizler gibi kamu görevi yapıyoruz. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Gönlünüze ve ayaklarınıza sağlık” dedi.

Kahraman’dan Bölük’e Kitap Hediyesi

Osmaniye Memur-Sen Başkanı Mahmut Kahraman, Başkan Yardımcıları Ökkeş Kurt, Mehmet Ağcadağ ve Süleyman Kaplan ile birlikte yaptıkları ziyarette, basınla aynı istikamette hizmet verdiklerini vurgulayarak, “Siz vatandaşımızı, kamuoyunu aydınlatıyor, bilgilendiriyorsunuz. Biz de öğrencilerimizi bilgilendiriyor ve geleceğe hazırlıyoruz. Bir ülkede basın ne kadar güçlü olursa, o ülke de o oranda güçlü olur. Allah gücünüzü arttırsın ve yeni yılımız 2017’de hayırlı haberler yazmayı sizlere nasip eylesin. Cemiyet Başkanı Hasan Bölük Beye selamlarımızı ve başarı dileklerimizi iletirseniz memnun oluruz” dedi.

Başkan Kahraman, konuşmanın ardından öğretmenlerin başından geçen hikâyeleri anlatan hatıraların yer aldığı “Kelebeğin Rüyası” isimli kitabın ve el çantasının bulunduğu hediye paketini takdim etti. Ayrıca, ÖGC Başkanı Hasan Bölük Bey adına imzaladığı kitabı Mehmet Aksoy’a teslim ederek, kendisine ulaştırmasını istedi.