Cemiyet


BAŞKAN BÖLÜK’E OK VE YAY HEDİYE EDİLDİ

 

Yüreğir Kaymakamı Başkan Bölük’e Ok ve Yay Takım Hediye Etti

Adana Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Haberde Önder Gazetesi ile Yenises Dergisi İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey'e geleneksel sporumuz okçuluğa desteklerinden dolayı yay ve ok takımı hediye etti. Adana Yüreğir Kaymakamlığının öncülüğünde, Yüreğir Belediyesi ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Avrasya Geleneksel Okçuluk Federasyonunun katkılarıyla Adana Sarıçam Mustafalar Köyü Mesire Alanında yapılan Avrasya Uluslararası Geleneksel Okçuluk Müsabakaları etkinliğini haber yaparak Türkiye ve Türk Dünyasına duyuran Haberde Önder Gazetesi ve Yenises Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük’e teşekkür eden Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, kendisine takdim edilmek üzere Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy’a Fatih markalı yay ve ok verdi.

Kültürümüze ve Ata Sporumuza Sahip Çıkıyor

Geleneksel Okçuluk sporu sevdalısı Kaymakam Fatih Genel, “Araştıran, okuyan, yazan, çizen, at koşturan, güzel sanatlara merak duyan birisi olarak; tarihimize, geleneklerimize, kültürümüze, sanatımıza, milli ve manevi değerlerimize, ata sporlarımıza; okçuluğa, güreşe ayrı bir yer veren Haberde Önder Gazetesi ve YENİSES Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey'i tebrik ediyorum. Sarı Basın Kartı sahibi iken, hak ederek sahip olduğu Sürekli Basın Kartı için de kendilerini kutluyorum. Sizin aracılığınızla kendilerine selam ve başarı dileklerimi iletiyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarınıza kolaylıklar ve üstün başarılar diliyorum” dedi.

Kültürümüzde Hediyeleşmenin

Ayrı Bir Yeri Var

Kendisine gönderilen hediyeleri Müdürü Aksoy’dan alan Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük, geleneksel milli sporumuzun simgesi ok ve yayı kendisine hediye etme nezaketi gösteren Kaymakam Genel’e teşekkür etti. Bölük, karşılıklı sevgi ve muhabbeti arttıran hediyeleşmenin Türk Kültüründe ve İslam Ahlakında önemli bir yeri olduğunu belirterek, böyle duyarlı yöneticileri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.