Cemiyet


BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI

 

Basın Kartı Komisyonu Kararları Açıklandı

Ankara’da Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünde, 19 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen Basın Kartı Komisyonu Toplantısı kararları açıklandı. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca’nın açılış konuşmaları ile başlayan 2016 yılının son komisyon toplantısında ilk kez basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları Basın Kartı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde görüşülerek karara bağlandı.

Mesleğin İçinde Olmaktan Gurur Duyuyorum

Komisyon toplantısının açılışında konuşan Genel Müdür Mehmet Akarca, “Eski dostları görmekten, sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Uzun yıllar boyunca gazetecilik mesleğini severek yaptım. Bu mesleğin içinde yer almış olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Siz meslektaşlarımızdan da BYEGM’nin çalışmalarına ilişkin her türlü öneriyi, katkıyı bekliyorum” dedi.

“Tarihe ve Milli Birliğe Tanıklık”

Akarca konuşmasında BYEGM’nin düzenlediği “Tarihe ve Milli Birliğe Tanıklık” programına da değindi. Program kapsamında Avrupa, Orta Asya, Rusya Federasyonu, Ortadoğu ülkelerinden çok sayıda basın heyetinin Türkiye’de ağırlandığını, uluslararası basın mensuplarının 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ve Türkiye’deki diğer gelişmelere ilişkin doğru bir şekilde bilgilendirilmesinin amaçlandığını kaydetti. Mehmet Akarca, basın kartı komisyonuna başarı dilekleriyle sözlerini tamamladı.

Mesleğin İçinden Gelen Genel Müdürle Çalışmaktan Dolayı Mutluluk Duyuyorum

Basın Kartı Komisyonu Başkanı ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, 40 yıldır komisyonda görev alan biri olarak ilk defa mesleğin içinden gelen bir genel müdürle çalıştıklarını belirterek, “Mesleğin içinden gelen, sarı basın kartı kartını taşımanın ne kadar onurlu olduğunu, basın kartını almak için ne kadar çaba sarf edildiğini bilen bir genel müdürle çalışmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” dedi. Nazmi Bilgin ayrıca, BYEGM personeline de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Basın Kartı başvurusunda bulunan basın mensupları komisyon kararlarını, aşağıdaki linkten kişi bazında sorgulayabilirler.

Basın Kartları Başvuru Komisyon Sonuçları