Cemiyet


SİNOP ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖGC BAŞKANI

HASAN BÖLÜK'E EĞİTİME KATKI ÖDÜLÜ

Sinop Üniversitesi’nden ÖGC Başkanı Hasan Bölük'e Eğitime Katkı Ödülü

Sinop Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, “Eğitime Yaptığı Katkılardan Dolayı” Haberde ÖNDER Gazetesi ve YENİSES Dergisi İmtiyaz Sahibi, Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük Bey’i plaketle ödüllendirdi. Rektör Prof. Dr. Bircan, Teşekkür Plaketini Başkan Hasan Bölük Bey’e takdim edilmek üzere Sinop Muhabirimiz Hamdi Gökçen’e verdi. Plakette, Hasan Bölük Bey’e hitaben “Türk Eğitim Sistemine yapmış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim” cümlesi yer almaktadır.

Üniversitemizin Etkinliklerine Yer Veriyor

Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, Sinop Üniversitesi’nde plaketi sunarken yaptığı konuşmada, “Yayınlarında Ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, Sinop’un tarihi ve kültürel hayatına, Üniversitemizin birçok etkinliğine geniş yer veren Hemşerimiz Hasan Bölük Bey’in İmtiyaz Sahipliğini yaptığı YENİSES Dergisine çoktan hak ettiği plaketi vermekten büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Kültür Köprüsü Kuruyor

Türk Milli Kültürüne yaptığı katkılar nedeniyle plaket verdikleri YENİSES Dergisine ilk çıktığı günden itibaren abone olduğunu belirten Rektör Bircan, “Severek, beğeniyle okuduğumuz Dergimizde ilgimizi çeken makalelerin yanında eğitim ve kültürel konularda çok değerli sunumlar yapılmaktadır. YENİSES’te yayınlanan bilgilerden Türk insanının ve bilhassa gençlerimizin büyük ölçüde yararlandığı inancındayım. Bu yüzden Dergiyi beğeniyle okuyorum. Milli meselelerimize önemli yer veren, Türk Dünyasıyla iller ve insanlar arasında da bir kültür köprüsü kurduğuna inandığımız YENİSES Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey’i tebrik ediyorum” diye konuştu.