Cemiyet


ÖNDER Gazeteciler Cemiyeti, YENİSES Dergisi ve Haberde ÖNDER Gazetesine Teşekkür Plaketi

 

ÖNDER Gazeteciler Cemiyeti, YENİSES Dergisi ve

Haberde ÖNDER Gazetesine Teşekkür Plaketi

Osmaniye Belediyesi tarafından Çalışan Gazeteciler Günü çerçevesinde düzenlenen ödül töreninde Önder Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Başkanı, YENİSES Dergisi ve Haberde ÖNDER Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey’e teşekkür plaketi verildi. Başkan Bölük’e verilen plakette, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’nın imzasıyla şunlar yazılı: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Anısına, Mutlu Şehir Osmaniye için yaptığınız özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.” Başkan Kara, ayrıca YENİSES Dergisinin Plaketini Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy’a, Haberde ÖNDER Gazetesi’nin Plaketini de Haber Müdürü Bahattin Kurnaz’a verdi.

Geniş Katılımlı Toplantı

Osmaniye Belediyesi tarafından Öğretmenevinde düzenlenen yemekli toplantıya cemiyet başkanları ve yöneticileri, görsel ve yazılı basın ile radyoların sahipleri, yöneticileri, muhabirleri ve çalışanları katıldı. Toplantıda katılanları ayakta karşılayan Belediye Başkanı Kadir Kara’nın yanında Başkan Yardımcıları Mustafa Balkaya, Ahmet Kırgın, Fatma Teke, Ayşe Argun, Kent Konseyi Başkanı Hayrettin Aslan, Özel Kalem Müdürü Hüseyin Azizoğlu da hazır bulundular. Belediye Basın Danışmanı Kutalmış Gürel, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bahadır Bülbül, Basın Sorumlusu Hasan German, Grafiker Tasarımcı Yasin Özkan, Kameraman Mustafa Küçük ve Personel Selcan Gelici basın mensuplarını memnun etmenin tatlı bir telaşı içindeydiler. Yemek süresince yemeklerini yemeden hizmette koşturdular. Samimi bir ortamda geçen yemeğin ardından genel istek üzerine basının duayenlerinden Abdullah Yalınkılıç iki güzel şarkı söyleyerek, katılımcıları coşturdu.

Eleştirilerinizden Asla İncinmedim

Osmaniye’de yayınlanan bütün gazetelerin isimlerinin yazılı bulunduğu platformun önünde konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara, ulusal gazetelerden ziyade bölgesel ve mahalli gazeteleri daha çok takip ettiğini belirterek, “Elbette ulusal gazetelerimiz Türkiye için güzel hizmetler veriyorlar, ama ben öncelikle kendi hizmet alanımı ilgilendiren Osmaniye’den yayın yapan gazeteleri tek tek okuyorum. Bizim göremediğimiz, düşünemediğimiz nice eksiklerimizi ve aksayan yönlerimizi gazetelerimizden görme ve düzeltme fırsatı buluyorum. Kaleme alınan köşe yazılarından, eleştiri ve tenkitlerden dersler çıkarıyorum. Göreve geldiğim günden buyana hiçbir zaman beni eleştirenlere karşı incinmedim, önerilerde bulunanlardan alınmadım ve asla kin tutmadım. Böyle bir tavır sergilemek benim ne yapıma ne de inancıma uymaz. Hiç kimseyi karşıma almadım. Herkesin sözüne kulak astım, değer verdim. Çünkü yazdıklarınızın şahsi çıkar amaçlı olmadığına, uyarılarınızın daha güzel hizmet vermemiz için olduğuna ve Mutlu Osmaniye için çırpındığınıza inanıyordum” dedi.

Sizlerden Helallik Diliyorum

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, basın mensuplarının da kendileri gibi bir kamu görevi yaptıklarını, bu görevi yerine getirirken nice zorluklarla karşılaştıklarını, birçok sıkıntılara göğüs gerdiklerini, yaptıkları haberi ve yorumu, tenkit ve uyarıları kendileri adına değil kamu adına yani millet adına yaptıklarını belirterek, “Beş yıldır birlikte yönetim anlayışıyla yaptığımız hizmet sürecinin sonunda ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çerçevesinde sizlere hak ettiğiniz ödülleri takdim etmek için bu iltifat ve takdir toplantısını düzenledim. Bu anlamlı ve özel toplantıda yaptığım hizmetleri anlatacak değilim. Konuşmamda siyasi hiçbir söyleme de yer vermeyeceğim. Eğer bir hakkım var ise herkese hakkımı helal ediyorum ve sizlerden de helallik diliyorum” dedi.

Basınla İlgili Kimseyi Unutmadı

Konuşmasının ardından plaket törenine geçildi. Öncelikle cemiyet başkanlarının plaketlerini veren Başkan Kara, görsel ve yazılı basın mensuplarının ve radyocuların plaketlerini de takdim ederek, herkese söz hakkı verdi. Ayrıca Osmaniye’de OKÜ, Valilik ve değişik kurumlarda görev yapan basın mensuplarını da unutmayan Belediye Başkanı Kadir Kara, konuşanların teşekkürlerini ve destek sözünü duydukça sevincini tebessümüyle ifade ediyordu. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, en sonunda basın birimiyle ilgili olan kendi personellerine de plaket ve hediyelerini vererek, törene katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.