Cemiyet


ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANI MÜKERREM TOLLU:

"YENİSES DERGİSİ; DUYAN SESİMİZ, GÖREN GÖZÜMÜZ"

 

Limonun Başkenti Erdemli’nin Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, dört mevsimin aynı anda yaşanabildiği ender şehirlerden birinde yaşamının sevincini paylaşarak, “Dünyanın adeta cenneti olan, ilçemiz; havası, doğası, ekolojik dengesi, tarihi, turizm potansiyeli, bakirliği, misafirperverliği ile çok değerli bir konuma sahiptir. Erdemli’nin hem tarihi geçmişi, hem bozulmamış turizm potansiyeli, hem tarımsal ürünlere olan elverişliliği keşfedilmeyi bekleyen yapısı, hali hazırda dezavantaj gibi görünüyor olsa da aslında basınla bunu bir avantaja dönüştürebiliriz. Osmaniye merkezli ulusal yayın yapan Haberde ÖNDER Gazetesi ve uluslararası yayınıyla 20. yılını dolduran YENİSES Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beye müteşekkiriz. Zira belediyemizin hizmetlerini ve Erdemli’nin tanıtımını en güzel şekilde yapıyor. Biz buna bir avantaj olarak bakıyoruz” dedi.

YENİSES Dergimizin 20. Yıldönümünü Kutluyoruz

Erdemli Belediyesi’nin basınla ilişkilerini eskiye göre hissedilir derecede düzelttiğine dikkat çeken Başkan Mükerrem Tollu, YENİSES Dergisi’nin 20. Yayın Yılıyla ilgili olarak şu mesajı verdi: “Daha önce genel anlamda basınla belediye ilişkisi çok fazla yoktu. Erdemli Belediyesi olarak basın kuruluşları ile olan münasebetlerde son derece iyi gelişmelere imza attık. Kısır çekişmelerden dolayı Erdemli bugüne kadar istediği, hak ettiği hizmeti alamamış. Biz, 2009 yılında göreve gelir gelmez basının desteğiyle birçok alanda hizmet rekoru kırdık. Basın kuruluşları ve belediye çağdaş bir düzeyde buluşarak, Erdemli’nin gelişmesi, ilçenin tanıtılması ve sesinin duyurulması için ortak hareket etmektedirler. Bu bağlamda, ulusal anlamda yayın hayatını sürdüren Yenises Dergimizi kuruluşunun 20. yıldönümü dolayısıyla tebrik ediyoruz.

Allah Yolunuzu Açık Etsin

Biz biliyoruz ki; yerel bir anlayıştan hareketle ulusala kadar yükselmek son derece meşakkatli ve zor iştir. Bunu herkes beceremez. Fakat Yenises Dergisi bu başarıyı yakalayarak bizleri gururlandırmıştır. Hem içeriği hem de içerik çeşitliliği, yazar kadrosunun kalitesi ile tartışılmaz derecede önemli bir yere sahip olan Yenises Dergisinin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beyi kutluyorum. Yöneticilerini ve çalışanlarını, kısacası emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Dergimize yayın hayatında başarılar diliyorum. Allah yolunuzu hep açık etsin inşallah. Sizler bizlerin duyan sesi, gören gözüsünüz. Bu yüzden bu güzel ülkenin gelişmesi adına büyük bir misyonun temsilcisisiniz. Bu kutsal mesleğiniz karşısında sizlere saygı duyuyorum. Su vesileyle tüm Yenises Dergisi okurlarına da selamlarımı iletiyorum.”