Cemiyet


TÜRK İSLAM DÜNYASININ KUTLU SESİ YENİSES’E

İHAF VE OTSO’DAN ÇİFTE TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ

 

Uluslararası İnsan Hakları Avrasya Formu (İHAF) Genel Sekreteri Abdullah Buksur ile Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ali Saçıkara, YENİSES Dergisi ve Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beye teşekkür plaketi verdiler. İHAF Genel Sekreteri Abdullah Buksur, Hasan Bölük Beye takdim edilmek üzere Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy’a verdiği teşekkür plaketinde şu sözlere yer verdi: “Türk İslam Dünyasına vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyor, YENİSES Dergisi’nin 20. yılını kutluyor, yayın hayatınızda başarılarınızın devamını diliyoruz.” OTSO Meclis Başkanı ve Osmaniye Yörük Türkmen Derneğinin Kurucu Başkanı Ali Saçıkara da, aynı zamanda Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Bölük Beye sunulmak üzere Genel Koordinatörümüz Mehmet Aksoy’a verdiği teşekkür plaketinde, “Yörük Türkmen Kültürüne ve Osmaniye’mize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.

Türk İslam Dünyasının Kutlu Sesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un sponsorluğunda, 2008 yılında oluşturulan üst yapıda 17 tane ülke bulunduğunu belirten İHAF Genel Sekreteri Abdullah Buksur, “Kazakistan’dan Filistin’e kadar uzayan bu yapının içinde Azerbaycan, Kırgızistan, Doğu Türkistan, İran, Irak, Makedonya, Kosova, Rusya Federasyonu’nun içerisindeki özerk cumhuriyetlerden Akastı ve Saha Cumhuriyeti, öte yandan Dağıstan ve Ukrayna Kırım’da ombudsmanlık (uluslararası sorunların çözümünde aracı kişi ve kurumlar) ve insan hakları dernekleri var. Türk İslam Coğrafyası’nın neredeyse tamamını ve bu bölgedeki insan haklarıyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının aktif katılımıyla Uluslararası İnsan Hakları Avrasya Formu oluşturuldu. Yenises ile yakınlığımız; Derginin bizim kutsallarımızın bakışı ile bir okuma yaparak, bütün bu coğrafyada kutlu bir ses olarak yayılmasından kaynaklanmaktadır. Bu Dergiye emeği geçen herkesi en tepesinden en aşağısına kadar, bize dergi getiren insanından sizin gibi işin mutfağında bulunan, işin koordinasyonunda görev yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Sanki Yörüklerin Obasından Çıkan Bir Dergi

OTSO Meclis Başkanı ve İşadamı Ali Saçıkara da, Yenises Dergisi’ni ilk sayısından beri takip ettiğini ve Türkiye’nin birçok yerine gönderdiğini belirterek, “Osmaniye’den bir ışık gibi Türkiye’ye ve Türk İslam Âlemine yayılan ve Somuncu Baba Hazretlerinin ifadesiyle “Halka Taptuk manisini saçan” Yenises Dergisiyle bir Osmaniyeli ve bir Yörük çocuğu olarak iftihar ediyorum. Yıllardır Yörük şölenlerine, Yörük Türkmen Derneklerinin faaliyetlerine hem YENİSES Dergisi’nde hem de Haberde ÖNDER Gazetesi’nde, en özel yerlerinde en güzel ve çok samimi bir şekilde bizlere yer açtınız. Dergi sanki Osmaniye’den değil, Yörüklerin Obasından çıkan bir dergi hissiyatını veriyor. Allah razı olsun. Yayın hayatınızın daha nice 20. yıllara erişmesini, bizden sonraki nesillerin de “Ağabeylerimiz, babalarımız bunları okumuş, biz de okuyalım” diyerek, sizlerin yetiştireceği yeni gazetecilerle, gönlü muhabbet dolu kardeşlerimizle nice uzun yıllar yayın hayatı diliyorum. Hasan Beyle bizzat tanışmadık, ama gönlümüzle tanışıyoruz. Buradan kendilerine en derin sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum ve bize olan desteklerinin devamını diliyorum” dedi.