Cemiyet


TÜRK BÜRO-SEN’DEN YENİSES’İN İMTİYAZ SAHİBİ

HASAN BÖLÜK BEYE “KÜLTÜR HİZMET ÖDÜLÜ”

 

Yenises Dergisi’nin 20. Yılı münasebetiyle Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Derginin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey’e “Kültür Hizmet Ödülü” verdi. Genel Başkan Fahrettin Yokuş ödül töreninde yaptığı konuşmasında, “Yenises Dergisi’nin 20. Yılını tebrik eder, Türk Kültürüne yapmış olduğu katkılara teşekkür ederiz. Yenises Dergisi İmtiyaz Sahibi Sayın Hasan Bölük, Sendikamız tarafından “Kültür Hizmet Ödülü”ne layık görülmüştür. Kendilerini kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Her Türlü Takdire Şayandır

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, verdikleri ödülün gerekçesiyle ilgili olarak da şunları söyledi: “Uzun zamandan beri severek takip ettiğim Yenises Dergimiz, Türkiye, Türk Dünyası ve insanlık âlemini içine alan geniş bakışıyla, insana sevgi ve saygısıyla, Yunus Emre (Hz.), Ahmet Yesevi (Hz.), Dede Korkut gibi kıymetli atalarımızın çizgisini günümüzde de devam ettirme gayreti gösteren ve bu gayretle her türlü takdire şayan bir dergidir.

İnsanlığın Tek Çıkış Noktası

Mevlana’nın (Hz), ‘Ben pergel gibiyim. Sabit ayağım İslamiyet’te, öbür ayağımla da bütün dünyayı dolaşırım’ sözünde olduğu gibi hem Türk kültürünü hem de bütün insanlığı kucaklayan, ayrıca Yunus Emre’nin (Hz) ‘Yaratılanı hoş gördük, Yaratan’dan ötürü…’ düsturunu hayata geçiren bir düşünce bana göre hem Türk Milleti’nin hem de insanlığın tek çıkış noktasıdır.

En İçten Dileklerimle Kutluyorum

Yenises Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey başta olmak üzere Derginin hazırlanmasından basımına ve dağıtımına kadar emeği geçen bütün arkadaşlarımızı böyle bir yüce ideali yaşama ve yaşatma noktasındaki gayretlerinden dolayı en içten dileklerimle kutluyorum. Nice 20 yıllara diyorum” dedi.

Bölük’ün “Kültür Hizmet Ödülü”nü

Genel Başkan İsmail Koncuk Verdi

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Kültür Hizmet Ödülü”nü Yenises Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey’e verilmek üzere Yenises Dergisi Muhabiri Hasan Yüksel’e takdim etti. Plaket törenine Konfederasyon Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak katılarak, Yenises Dergisine bundan sonraki yayın hayatlarında başarı temennisinde bulundular.