Cemiyet


BAŞKAN BÖLÜK'E PLAKET VE KUTLAMA

 

İçerisinde yaşadığımız 21. yüzyılda, Türk milletinin, Türk dünyasının ve İslâm âleminin geleceği açısından Türk Ocaklı aydınların fikrî, kültürel ve ilmî yeni bir hamleyi hayata geçirmek gibi tarihî bir görevlerinin olduğuna inandığını belirten Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türkiye’de ve Türk dünyasında bu manada ciddi bir birikimin mevcut olduğunu, YENİSES Dergisi’nin de bunda payının bulunduğunu belirterek tebrik etti. Genel Başkan Prof. Dr. Öz gönderdiği kutlama mesajında, “Memleketimizin güzide bir şehri olan Osmaniye’de çıkarmakta olduğunuz ve milli kültürümüze hizmet yolunda 21. yaşına giren YENİSES Dergisi’ni bu olağanüstü başarısından dolayı kutlar, başta İmtiyaz Sahibi ve Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük Bey olmak üzere emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarınızı can-ü gönülden tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Devamı İçin Tıklayın

 

 

ÖGC BAŞKANI HASAN BÖLÜK’E ÇİFTE ÖDÜL

 

Mersin Erdemli Belediyesi tarafından Kızkalesi’nin tanıtımıyla ilgili olarak Osmaniye, Hatay, Adana ve Mersin illerindeki gazetecilerin katılımıyla düzenlenen Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri çerçevesinde, Osmaniye ÖNDER Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük Beye iki ödül verildi. YENİSES Dergisi’nin kapak fotoğraflarını çeken ve kompozisyonunu oluşturan İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey, “Yılın En İyi Yerel Dergi Kapak Tasarımı” ödülüne layık görüldü. Ayrıca “Kızkalesi 2015 Yerel Medya Ödülleri Yarışmasına” yapmış olduğu katkılardan dolayı Osmaniye ÖNDER Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak da kendilerine Teşekkür Plaketi verildi.

Devamı İçin Tıklayın

 

 

ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANI MÜKERREM TOLLU:

"YENİSES DERGİSİ; DUYAN SESİMİZ, GÖREN GÖZÜMÜZ"

 

Yenises Dergisi'nin 20. Yılını Kutlayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Osmaniye merkezli ulusal yayın yapan Haberde ÖNDER Gazetesi ve uluslararası yayınıyla 20. yılını dolduran YENİSES Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beye müteşekkiriz. Zira belediyemizin hizmetlerini ve Erdemli’nin tanıtımını en güzel şekilde yapıyor. Biz buna bir avantaj olarak bakıyoruz.

Biz biliyoruz ki; yerel bir anlayıştan hareketle ulusala kadar yükselmek son derece meşakkatli ve zor iştir. Bunu herkes beceremez. Fakat Yenises Dergisi bu başarıyı yakalayarak bizleri gururlandırmıştır. Hem içeriği hem de içerik çeşitliliği, yazar kadrosunun kalitesi ile tartışılmaz derecede önemli bir yere sahip olan Yenises Dergisinin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beyi kutluyorum. ” dedi.

Devamı İçin Tıklayın

 

 

TÜRK İSLAM DÜNYASININ KUTLU SESİ YENİSES’E

İHAF VE OTSO’DAN ÇİFTE TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ

 

Uluslararası İnsan Hakları Avrasya Formu (İHAF) Genel Sekreteri Abdullah Buksur ile Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ali Saçıkara, YENİSES Dergisi ve Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Beye teşekkür plaketi verdiler.

İHAF Genel Sekreteri Abdullah Buksur, Hasan Bölük Beye takdim edilmek üzere Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy’a verdiği teşekkür plaketinde şu sözlere yer verdi: “Türk İslam Dünyasına vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyor, YENİSES Dergisi’nin 20. yılını kutluyor, yayın hayatınızda başarılarınızın devamını diliyoruz.”

 

Devamı İçin Tıklayın

TÜRK BÜRO-SEN’DEN YENİSES’İN İMTİYAZ SAHİBİ

HASAN BÖLÜK BEYE “KÜLTÜR HİZMET ÖDÜLÜ”

 

Yenises Dergisi’nin 20. Yılı münasebetiyle Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Derginin İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey’e “Kültür Hizmet Ödülü” verdi. Genel Başkan Fahrettin Yokuş ödül töreninde yaptığı konuşmasında, “Yenises Dergisi’nin 20. Yılını tebrik eder, Türk Kültürüne yapmış olduğu katkılara teşekkür ederiz. Yenises Dergisi İmtiyaz Sahibi Sayın Hasan Bölük, Sendikamız tarafından “Kültür Hizmet Ödülü”ne layık görülmüştür. Kendilerini kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

 

 

Devamı İçin Tıklayın

BİR ÜLKENİN HÜR DÜŞÜNCESİ

DERGİLERİNDE KANAT ÇIRPAR

 

Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, YENİSES Dergisi’nin 20. yayın hayatını kutlayarak, “Öncelikle YENİSES gibi güzel bir dergiyi kültür dünyamıza kazandıran Hasan Bölük Beyefendiye teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Yaklaşık üç yıldır derginizi alıyorum. Milli kültürümüze sahip çıkan, onu gündeme getiren ve yaşatılmasına yönelik gayretleri derginizde görüyorum ve mutlu oluyorum. Kültürümüz, tarihimiz ve sanatımızla ilgili çok kaliteli yazılar çıkıyor. Hocalarımızın, araştırmacıların bu yazılarından yararlanıyorum. Derginin düşünce boyutuyla bir kalitesi olduğu kanaatindeyim. Gördüğüm kadarıyla dergimizde hafif meşrep konular yok. Ciddi, ağırbaşlı, sorumluluk taşıyan, kültürümüze sahip çıkan, sulanmamış ve kimlikli bir dergi” dedi.

Devamı İçin Tıklayın

 

 

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANI TUNA'DAN

ÖGC BAŞKANI BÖLÜK'E ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

 

Mersin Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Yenises Dergimizin 20 yaşına girmesi dolayısıyla İmtiyaz Sahibi ve Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük'e “Üstün Hizmet Ödülü” verdi. Başkan Tuna ödülün gerekçesinde, “Türk Milletine, Türk Dünyasına, dünya insanlığına yaptığınız katkı ve örnek mücadeleyle gelecek nesillere olan tarihi sorumluluğu yerine getirmenizden dolayı “Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldünüz. Yayın hayatınızda geçen 20 yılın devamını Yüce Allah’tan diliyor, başarılarınızdan dolayı kutluyorum” dedi.

 

 

Devamı İçin Tıklayın

 

Yörük Türkmen Kurultayında Türkiye Bütünleşti

 

 

Türkiye Milli Kültür Dernekleri 3. Kurultayı, Osmaniye’de 2. Yörük Türkmen İstişare Toplantısı ile başladı ve Gaziantep Şehitkâmil Karayusuflu köyünde devam etti. Konar Göçerliği yansıtan bu 3. Kurultay kapsamında; Türkiye Kızık Boyu 5. Kurultayı ve Türkiye Mihmadlı Yörük Türkmenleri 7. Kurultayı da gerçekleştirildi.

 

 

Devamı İçin Tıklayın

 

ÖGC Başkanı ve YENİSES Dergisi Sahibi Hasan BÖLÜK’e Yörük Türkmen Ödülü

 

Yüzyıllardır “Hıdrellez”i “Yaylaya Çıkış Bayramı” olarak kutlayan Adanalı Yörük Türkmenler, bu yıl Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY) ve Kazakistan Büyükelçiliği işbirliğiyle Söğüt’ten Sarıçam’a Gönül Köprüsü 12. Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen ve Hıdrellez Şöleni düzenlediler. 11. Yörük Türkmen ve Hıdrellez Şöleni’nin öncesinde ve sonrasında, etkinliğin kamuoyuna duyurulmasında en başarılı yayın organı seçilen YENİSES Dergisi ve Haberde ÖNDER Gazetesi’ni ödüllendirdi. Başkan Demirdüzen Dergimizin İmtiyaz Sahibi ve Osmaniye ÖNDER Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük’e binicilik ödülü olarak Yörüklüğün Simgesi “Davar” hediye etti.

Devamı İçin Tıklayın

 

Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük Bey'e Hazar Şiir Akşamları'ndan Teşekkür Plaketi

 

 

Ülkemizin ve Türk Dünyasının kültür hayatına önemli katkılar sağlayan Elazığ Hazar Şiir Akşamlarına katkılarından dolayı, Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yenises Dergisi İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey'e teşekkür plaketi verildi. Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak imzasıyla hazırlanan plakette, YENİSES Dergisi İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey'e hitaben, “Kültür, Tarih, Bereket, Huzur ve Şiirin Başkenti Elazığ’da gerçekleştirdiğimiz 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Hatırasına… 25-28 Eylül 2014” yazılıdır.

 

Devamı İçin Tıklayın

Başkan Bölük; "Türk Basınının Efe"si

 

Tire Kültür Derneği ve Ulusal Efe Kurultayı Tertip Komitesi, Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Yenises Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Kurucusu Hasan Bölük Beyi “Türk Basınının Efesi” ilan etti. Tire Kültür Derneği ve Ulusal Efe Kurultayı Platformu Başkanı Seyfullah Ayvalı gerekçesinde, “Türk Kültürünü horlayan, tahkir eden, milli ve manevi değerlerimizi hafife alan, aşağılayan müstemleke ve mütareke basınının hüküm sürdüğü, magazin dergiciliğinin ve boyalı basının itibar gördüğü günümüzde; tüm zorluklara rağmen milli bir duruş sergileyen, yaklaşık 20 yıldır YENİSES Dergisini yayınlayarak Türk milletinin geleceğine kayıtlar düşen Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Haberde ÖNDER Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Sayın Hasan Bölük Beyi ‘Türk Basınının Efesi’ ilan ediyoruz” dedi.

Devamı İçin Tıklayın

SİNOP ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖGC BAŞKANI HASAN BÖLÜK'E EĞİTİME KATKI ÖDÜLÜ

 

Sinop Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, “Eğitime Yaptığı Katkılardan Dolayı” Haberde ÖNDER Gazetesi ve YENİSES Dergisi İmtiyaz Sahibi, Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük Bey’i plaketle ödüllendirdi. Rektör Prof. Dr. Bircan, Teşekkür Plaketini Başkan Hasan Bölük Bey’e takdim edilmek üzere Sinop Muhabirimiz Hamdi Gökçen’e verdi. Plakette, Hasan Bölük Bey’e hitaben “Türk Eğitim Sistemine yapmış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim” cümlesi yer almaktadır.

 

Devamı İçin Tıklayın

ÖNDER Gazeteciler Cemiyeti, YENİSES Dergisi ve Haberde ÖNDER Gazetesine Teşekkür Plaketi

 

Osmaniye Belediyesi tarafından Çalışan Gazeteciler Günü çerçevesinde düzenlenen ödül töreninde Önder Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Başkanı, YENİSES Dergisi ve Haberde ÖNDER Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hasan Bölük Bey’e teşekkür plaketi verildi. Başkan Bölük’e verilen plakette, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’nın imzasıyla şunlar yazılı: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Anısına, Mutlu Şehir Osmaniye için yaptığınız özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.” Başkan Kara, ayrıca YENİSES Dergisinin Plaketini Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy’a, Haberde ÖNDER Gazetesi’nin Plaketini de Haber Müdürü Bahattin Kurnaz’a verdi.

Devamı İçin Tıklayın

TÜRKSAV Başkanı Yahya Akengin'den ÖGC Başkanı Hasan Bölük’e Türk Dünyasına Hizmet Ödülü

 

 

Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) Başkanı Yahya Akengin, YENİSES Dergisine layık gördükleri “Türk Dünyasına Hizmet Ödülü”nü Derginin İmtiyaz Sahibi ve Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük’e takdim etti. Her yıl geleneksel olarak verilen ödüller, bu yıl 6 ülkeden 10 kişi, kurum ve kuruluşa Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de verildi. YENİSES Dergisi de, Anadolu’daki Türk kültür faaliyetlerini Türk Dünyasına yansıtması dolayısıyla ödüle layık görüldü.

 

Devamı İçin Tıklayın

Avrasya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Derneği’nden ÖGC Başkanı Bölük’e

Türk Kültürü ve Sanatına Hizmet Ödülü

 

Denizli’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) 9. Kuruluş Yılı Ödül Töreni Dedeman Park Otel’de gerçekleşti. Geceye Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Gökçe, AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamuç, yönetim kurulu üyeleri, üyeler ve davetliler katıldı. Geleneksel hale getirilen kuruluş yıldönümü ve ödül töreninin bu yılki programı Yaren ve Türkü gecesi ile bir arada yapıldı. Gecede Dergimizin İmtiyaz Sahibi ve Önder Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Başkanı Hasan Bölük Bey’e de Türk Kültürü ve Sanatına Hizmet Ödülü verildi.

 

Devamı İçin Tıklayın

Kerkük Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyunlu'dan ÖGC Başkanı Bölük’e Plaket

 

Kerkük Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyunlu, Türk Dünyasına sahip çıkan ve Kerkük Türkmenlerinin sıkıntılarını dünya kamuoyuna duyuran Dergimiz YENİSES’in İmtiyaz Sahibi ve Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük’e teşekkür plaketi verdi. Plakette, “Vatan, Vatan, Vatan / Dil, Dil, Dil,/ Millet, Millet, Millet…/ Bu Çerçeveden Uzaklaşan Hiçbir Topluma Kurtuluş Yolu Yoktur” cümleleri yer alıyor. Akkoyunlu, “Yeni Tisin Belediyesi olarak bu plaketimizi YENİSES Dergisinin Sahibi ve ÖGC Başkanı Hasan Bölük Beye takdim etmekten gurur duyuyorum. Türkiye’deki yöneticilerin çok uyanık olmalarını ve bizim durumumuza düşmemelerini temenni ediyorum” dedi.

 

Devamı İçin Tıklayın