Cemiyet


ÖGC'DEN BAŞKAN KARA'YA ZİYARET

 

Osmaniye’nin Tanıtıma İhtiyacı Var

 

Önder Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Başkanı Hasan Bölük ve Yönetim Kurulu Üyeleri Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’yı makamında ziyaret ettiler. ÖGC Asbaşkanı Mehmet Aksoy, Sekreter Ali Keskin, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Metin, Bahattin Kurnaz ve Mustafa Karagöz’ün de hazır bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı Kadir Kara’ya çalışmalarında başarılar dileyen ÖGC Başkanı Hasan Bölük, “Yeni yapılan döner kavşak Osmaniye’nin çehresini değiştirdi ve şehir havası verdi. Burada kullanılan kaliteli asfaltın mümkünse her iki yöne doğru uzatılmasını bekliyoruz. Osmaniye’ye yeni kimlik kazandıracak bu türlü hizmetlerin devamını diliyoruz. Sizin şehre kazandıracağınız güzellikleri yansıtmak bize ayrı bir zevk veriyor” dedi.

Bahçeli Osmaniye’nin İsmini Duyurdu

Ziyaretten memnun kaldığını belirten Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise, “Osmaniye’nin tanınmaya çok ihtiyacı var. Ülkemizdeki pek çok şehir tanınma noktasında sıkıntılı. Özellikle sonradan il olduğu ve fazla tanınmadığı için Osmaniye tek başına anılmıyor. Hep Adana Osmaniye olarak Adana’nın gölgesinde anılıyor. Bunu aşma noktasında inşallah sahip olduğumuz çok önemli değerlerimiz var. Her şeyden önce Türk siyasetine şu anda yön veren MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Osmaniyeli olması İlimiz açısından çok önemli bir kazanç ve kazanımdır. Osmaniye’nin adının duyurulmasında Türkiye genelinde etkin ve etkili olması da önemli bir avantajımız, önemli bir değerimiz. Biraz övünmek gerekirse 57. Hükümet döneminde 80 plaka ile Türkiye’nin neresine giderseniz gidin Sayın Genel Başkanın hemşerisi olmaktan dolayı herkes büyük bir ayrıcalık görüyordu. İnşallah bu ayrıcalık durumu önümüzdeki süreçte yeniden artarak devam edecektir” diye konuştu.

Osmaniye Tapularımızda Osmanlı Mülkü

Türkiye’de de birkaç yerde ‘Osmaniye’ isminin bulunduğunu vurgulayan Başkan Kara, “Bir de Osmaniye biraz Osmanlıyı çağrıştırıyor. Burada tapularımızın büyük bir kısmı Abdülhamit Han’ın üzerine çıkar. Tapularımızda Osmaniye denmesinin temel sebeplerinden birisi de odur. Yani Osmanlı eli, Osmanlı yöresi anlamında. Bizim hala eski tapularımıza bakıldığında bizzat Osmanlının mülkü olarak geçer. Bu arada Önderspor olarak final maçında Özel İdare Sağlıkspor karşılaşmanızda galip geldiğiniz için tebrik ediyoruz. Ziyaret vesilesiyle bir dileğimi iletmek istiyorum; artık bu sene sonuca gidelim ve başarılı olalım. Yani artık 3. lige çıkalım. Çünkü tanıtım açısından da Osmaniye’nin gerçekten buna ihtiyacı var” dedi.

Önderspor’u Osmaniye’ye Maletmeliyiz

ÖGC Sekreteri Ali Keskin de ziyarette yaptığı konuşmada, Önderspor takımının topluma mal olması için Osmaniye’de öncelikle şampiyon olmak gerektiğini kaydederek, “Bundan sonra yapılacak olan terfilerde beş maçımızı alırsak Profesyonel 3. Lig’de olacağız. Fakat bunun için özelde ne kadar gayret göstersek, imkanlarımızı ortaya koyarsak da insan ruhu sadece Kulüp Başkanının veya yöneticilerin psikolojik desteği veya bundan kaynaklanan sosyal desteği yeterli bulmuyor. Mesela geçen yıl Trabzon’da yapılan 2. Kademe Terfi mücadelesinde Kırıkhan Belediye Spor ile yaptığımız müsabakada Hatay’dan kendi takımlarını izlemek için milletvekilleri gelirken, bizden Osmaniye’mizi üst düzeyde temsil eden bir bürokratımızın olmayışı takım üzerinde olumsuz etki yapıyor. Futbolcularımız orada sanki öksüz gibi kaldılar. Bundan sonra böyle bir eksikliğin olmaması için Başkanım sizlerin desteğini bekliyoruz. Belediye Başkanı olarak siyasi boyutunuz var, hatırınız var. Kısaca takımın topluma mal olması için önderliğinizi ve rehberliğinizi bekliyoruz ve yardımcı olacağınıza da inanıyoruz” dedi.

Moral ve Motivasyon Çok Önemli

Belediye Başkanı Kadir Kara da, “Önderspor’un Osmaniye’deki şampiyonluğu resmi olarak belirlendikten sonra elimizden ne geliyorsa yardımcı olacağız. Osmaniye’nin en büyük eksiklerinden birisi spor. Bu ihtiyacının da karşılanması bu şehrin yöneticilerinin görevlerinden bir tanesidir. Ama imkanlar ölçüsünde. Dolayısıyla bu noktada siz bir misyon üstlenmiş durumdasınız. Bu misyonunuzu gerekli olan noktaya getirdikten sonra bazı şeyler sizin inisiyatifinizden çıkar ve otomatik olarak topluma mal olacak hale gelir. Topluma mal olduktan sonra da, toplum onu sahiplenir. Ama doğru sahiplenilirse, gereken noktada gereken yapı ortaya konursa sonuç almak mümkündür. Her şey maddi destek değil, manevi destek bu işin başıdır. O açıdan bakıldığında ben yıllarca bu sektörde, bu alanda çalışmalar yapmış birisi olarak söylüyorum. Terfi maçlarında özellikle futbolcuların moral ve motivasyonları çok önemlidir. Bu sağlanabilirse başarılmayacak diye bir şey söz konusu değildir. Önemli olan o noktaya gelebilmek. Osmaniye’yi temsil noktasına geldikten sonra zaten toplum sizi sahiplenir” diye konuştu.

Osmaniye Mutlu Şehir Olma Yolunda

ÖGC Başkanı Hasan Bölük’ün İmtiyaz Sahibi olduğu Haberde Önder Gazetesi ve Yenises Dergisi Genel Koordinatörü ve ÖGC Asbaşkanı Mehmet Aksoy da yaptığı konuşmada, bir ilin tanıtımında ve belediyenin hizmetlerinin kamuoyuna duyurulmasında basının önemine değinerek şunları söyledi: “Ulusal olarak Osmaniye’den yayın hayatını sürdüren Gazetemiz ve Dergimiz İlimizin ismini Türkiye, Türk Dünyası ve Avrupa ülkelerine duyuruyor. Bu yönüyle Osmaniye’nin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Osmaniye’nin ‘Mutlu Şehir’ olması hedefine ulaşması için bizler elimizden geleni yapmaya gayret ederken sizin de desteğinizi bekliyoruz.”