Cemiyet


ÖGC'YE SÜBRİZ ZİYARET

Başkan BÖLÜK: “Kavgadan Gürültüden Uzak,

İnsanlara Saygı Duymalı ve Onları Sevmeliyiz”

 

Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Başkanı Hasan Bölük, “Biz her şeyden önce Türkiye’de yaşıyoruz. Türk Milletinin güzel değerlerine her zaman değer vermemiz gerekiyor. Milli ve manevi değerlerimizi, yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi, kültürümüzü, sanatımızı, estetiğimizi, insani hasletlerimizi kamuoyuna yansıtmamız gerekiyor. İnsanlara huzur ve mutluluk veren; adalet, ahde vefa, merhamet, mertlik, misafirperverlik gibi evrensel değerlerimizi dünya ile paylaşmamız gerekiyor. Kavgadan gürültüden uzak, insanlara saygı duyarak ve onları severek faaliyet yürüten bir basın olmağa çalışıyoruz ve bunu başarmaya gayret ediyoruz” dedi.

Nezaket Ziyaretine Teşekkür

Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç, ORT Genel Yayın Yönetmeni Çağatay Öner ve Kanal 80’in Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Tozluklu, Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler. Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük’ün İmtiyaz Sahibi olduğu YENİSES Dergisi’nin 200. sayıya ulaşması ziyaretçilerin ilgisini çekti ve takdirini kazandı. Osmaniye’de çıkan, fakat Türkiye geneline ve Türk Dünyasına hitap eden YENİSES Dergisi’ni zevkle okuduklarını ve yeni ve faydalı bilgiler edindiklerini söyleyen ziyaretçiler, Derginin nice 200. sayılara ulaşmasını dilediler.

Güzel Değerlerimize Sahip Çıkalım

ÖGC Asbaşkanı Mehmet Aksoy, Genel Sekreter Bahattin Kurnaz, Muhasip Şenol Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Metin ve Mustafa Karagöz’ün de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Hasan Bölük, gelen ziyaretçilere bu nezaketli davranışlarından dolayı teşekkür ederek, “Biz Türk halkının güzel değerlerine sahip çıkıyoruz ve bu değerlere sahip çıkılmasını istiyoruz. Devleti devlet yapan millettir. Milleti millet yapan da devlettir. Türk Milleti tarih boyunca devletsiz olmamıştır ve olamaz. Devlet milletin değerlerini hayatın her kademesine taşımalı ve milleti bağrına basmalıdır. Türk milleti de devlet baba geleneğine saygılı olmalı ve devleti yıpratmak isteyenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde tek yumruk olmalıdır. Bu saygı ve sevgi yumağıyla örülen Türk Milletini ve onun teşkilatlanmış şekli olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini hiç kimse dize getiremez. Biz Türk Milleti ve devleti olarak kendi gücümüzle ayakta durmaya muktediriz. Yeter ki; saygı ve sevgiyi esas alan bir hoşgörü ve dayanışma içerisinde olalım” dedi.

Seçkin Kadroyu Hayranlıkla İzliyorum

ORT Genel Yayın Yönetmeni Çağatay Öner, “Önder Gazeteciler Cemiyeti’nin, YENİSES Dergisi ve Haberde Önder Gazetesi ile birlikte çok farklı bir duruşu var. Bu farklı duruş basın camiası ve bizim için güzel bir zenginlik ve renklilik ifade ediyor. Çok sağlam altyapıya ve bilgiye dayalı, geniş bakış açısıyla basın hizmeti veren bu seçkin kadroyu hayranlıkla izliyorum. Başkan Hasan Bölük Beyi de tekrar kutluyorum” dedi.

Aşkla, Başarı Kendiliğinden Gelir

Osmaniye Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç da, bir işi başarmanın sevgiye dayalı olduğunu belirterek, “Gördüğümüz kadarıyla Osmaniye Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük Bey ve yönetimi ile YENİSES Dergisi ve Haberde ÖNDER Gazetesi’nin ekibi bu işe gönül vermişler, bu işe âşık olmuşlar. Basın mesleğini muhtaçlıktan öte aşkla ve şevkle yaptıkları için başarı zaten kendiliğinden geliyor. Tarafsız olarak hareket ettikleri ve hiçbir menfaat gözetmedikleri için başarılı olarak yollarına devam ediyorlar. Ben kendilerini tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Umarım böyle arkadaşlarımız daha da çoğalır, yeni dergilerimiz ve gazetelerimiz ciddiyetle bu işin üzerine düşerler. Osmaniyeli daha kaliteli gazete okuma imkânına kavuşur” diye konuştu.

Yazanları Daha Çok Seviyorum

Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur ise, okumaya ve daha çok yazmaya dikkat çekerek şunları söyledi: “Millet olarak çok az okuyoruz ve hiç yazmıyoruz. Onun için ben yazanları, eli kalem tutanları daha çok seviyorum. Okuma zevki de gazete ve dergi okumakla başlar. Her aydın kişinin mahalli basınla önce yakın çevresinden haberdar olması lazım. Ülke genelindeki ve dünyadaki genel gelişmeleri de ulusal yayından takip etmesi gerekir. Ben hem ilimize hem Türkiye geneline hem de dünyaya yönelik olarak kaliteli ve seviyeli yayın yapan bu ekibi tebrik ediyorum. Osmaniye’deki sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif faaliyetleri Türkiye ve dünya kamuoyuna taşıdığı gibi, oralardaki her türlü gelişmelerden bizi haberdar eden YENİSES Dergisi ve Haberde ÖNDER Gazetesi Sahibi Hasan Bölük Beyi kutluyorum, çalışanlarına kolaylıklar diliyorum.”

İlkeli ve Farklı Duruş

Basın, kültür ve spor adına Osmaniye’ye katma değer üreten ve güzel örnekler sergileyen Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hasan Bölük ve yönetimine teşekkür ederek sözlerine başlayan Kanal 80’in Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Tozluklu da, bir hakkı teslim etmek gerektiğine inandığını belirterek, “Önder Gazeteciler Cemiyeti camiasına bakıldığında bir ilke bütünlüğü görüyoruz. Bu ilkeli ve gayretli olmak başarılı olmayı ve iyi sonuçlar almayı da beraberinde getiriyor. Bu ilkeli ve seviyeli duruş, ilişkide olan insanlara da tertipli ve düzenli olmak gibi bir zorunluluk getiriyor. Burayla ilgili olarak bir adım attığınızda, buranın bir ilkesi ve farklı duruşu olduğunu bildiğiniz için, kendinizi daha derli toplu olmaya ve kendinize çeki düzen vermeye zorluyorsunuz. Bu anlamda da Önder Gazeteciler Cemiyetinin ve bağlı yayın kuruluşlarının Osmaniye için büyük değer olduğunu kabul ediyorum. Haberde ÖNDER Gazetesi ve YENİSES Dergisi ile Osmaniye’mizin tanıtımına da büyük katkı sağlayan başta Hasan Bölük Bey olmak üzere değerli ekibini kutluyorum” dedi.